Design

Naše svietidlá majú dizajn s jednoduchým pôvabom a práve tým získali svoje čaro.
Každej odpovedi musí vždy predchádzať otázka. "U značky LED LENSER znie: "Ako preniesť najjednoduchšie ovládanie a ergonomický tvar do jednoduchého tvaru?" Podľa názoru významných konštruktérov sa to u LED Lenser bezo zvyšku podarilo.Porotcovia v Chicagu a Miláne, rovnako tak ako najvýznamnejšie nemecké dizajnové centrá, ohodnotili tvar svietidiel LED LENSER viac ako 60 cenami a najvyššími vyznamenaniami. Svietidlá LED LENSER si obľúbite na prvý pohľad.

Kvalita

Kvalita je výsledkom komplexného procesu, na konci ktorého stojí maximálna životnosť a úžitkové vlastnosti. LED LENSER dnes vyrába svietidlá ako doplnkovú výbavu pre dva automobilové koncerny s vedúcim postavením na svetovom trhu.Výrobky LED LENSER sú dnes dodávané do všetkých odvetví. Vďaka veľmi dobrej znalosti v oblasti priemyslu, strojárstva, výroby a kontrolných postupov pri vysokých normách vyvíja LED LENSER svetlá tej najvyššej kvality pre bežnú potrebu ale aj pre profesionálov.Svietidlá LED LENSER tak nastavujú štandardy v trvanlivosti a svietivosti.

Všetky svetlá prechádzajú rukami kvalifikovaných inžinierov vybavených najmodernejšou technikou.Pri testovaní prechádzajú ostrými skúškami v teréne, nevyhnú sa pádom z výšky, sú vystavované deformačným tlakom a následné zaťažujúce skúšky plameňom. Len tak vznikne to, čomu sa dnes hovorí kvalita bez kompromisu.

V USA existuje niekoľko spoločností, ktoré vyrábajú prekvapivo dobré svietidlá.Značka LED LENSER prijala výzvu, aby ukázala svetu, čo dokáže európske inžinierstvo a výskum.Séria LED LENSER úspešne kombinuje fascinujúci dizajn s inováciami, ktoré nemajú vo svete obdobu.Inovácia však nie je všetko, najmä ak je nutné dosiahnuť maximálneho výkonu s minimálnym množstvom dodanej energie. To je totiž jediný spôsob ako vytvárať zázraky vo svete svietidiel a zároveň tak pomôcť znížiť ekologickú záťaž prameniace z nebezpečného odpadu, ku ktorému sa samozrejme radí odpad z batérií a bežných žiaroviek.LED LENSER si zakladá na ekologickej výrobe a na vývoji svietidiel s čo ​​najmenšou ekologickou záťažou aj pri ich prevádzke. O tom, že sa to darí, sa môžete presvedčiť u všetkých svietidiel LED LENSER.

Svetelný tok je najdôležitejšie termín pre charakterizáciu výkonu svietidla. Ten udáva množstvo svetla alebo svetelnej energie, ktorá je vyžarovaná zo svetelného zdroja.
Ale čo sa vlastne meria? Niektorí výrobcovia označujú svetelný tok LED diódy alebo žiarovky, ale neuvádzajú straty pri prechode svetla skrz reflektor alebo hlavu svietidla, ktorá môže byť aj viac ako 30%. Ak výrobca uvedie hodnotu 100 lúmenov, môže byť skutočný svetelný tok pre priechodu svetla reflektorom aj menej než 70 lúmenov, čo je v skutočnosti veľmi viditeľný rozdiel. LED LENSER uvádza údaje svetelného toku namerané spektro-fotometrickou metódou vychádzajúceho z hlavy svietidla s novými alkalickými batériami. Toto meranie udáva skutočnú hodnotu výkonu svietidla po odpočítaní strát v reflektora.

*Niektorí výrobcovia uvádzajú skreslené údaje, ktoré sa nezakladajú na skutočných meraniach.Alebo uvedú hodnotu svetelného toku, ktorú je schopná LED dióda vyžiariť iba na krátky okamih a následne hodnota svietivosti v závislosti na batériách klesne aj o viac ako 50%. Svetelný tok sa potom stáva skvelým predajným argumentom, ktorý Vám ale nevytvorí relevantnú predstavu o kvalite a výkone svietidla.

 

 

Divize Distribution | Naše značky Leatherman, Wiley X, Setolite, GoalZero, Lifesaver
Copyright © 2023 MORIS design s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů