FLICKER FREE

Pokročilá technológia zamedzujúca nechcenému mihotanie svetla a vzniku nežiaducich stroboskopických efektov (ktoré sú viditeľné napríklad pri snímaní svietidla kamerou či fotoaparátom).

BLUETOOTH 5

Svietidlá so zabudovanou technológiou Bluetooth možno ovládať diaľkovo. Buď pomocou aplikácie LEDLENSER connect vo smartphonu, alebo pomocou náramkového diaľkového ovládača Ledlenser. Vďaka tomu môžete baterku nielen pohodlne bezdotykovo ovládať, ale tiež veľmi presne nastaviť na požadované parametre.

FUSION BEAM

FUSION BEAM- Vďaka technológii dvoch na sebe nezávislých šošoviek môžu svietidla s technológiou FUSION BEAM ideálne nastaviť svetelný výkon tak, aby svetlo ideálne osvetlilo široké okolie aj vzdialené body zároveň.

MULTICORE OPTICS

Oproti tradičným reflektorovými šošovkám od LEDLENSERu sú svietidlá s technológiou Multicore OPTICS vybavené špeciálnym sklom s mnohými drobnými šošovkami. Tie ešte dokonale smerujú svetlo tak, aby bol výkon svietidla čo najefektívnejšie.

FLEX SEALING TECHNOLOGY

FLEX SEALING TECHNOLOGY - patentovaná technológia zaisťuje dokonalé ochranné krytie elektroniky, vďaka ktorému sú svietidlá odolné podľa indexu až IP68. To znamená, že sú odolné proti nárazu, proti prachu i proti trvalému ponoreniu do vody.

CRI (Color rendering index)

Svietidlá vybavené technológiou CRI poskytujú farebne neutrálny denné osvetlenie. To neunavuje oči ani pri dlhej práci a predovšetkým zachováva reálne farby, čo je dôležité napríklad pre výrobu, opravy a revízie, kontrolu kvality, kontrolu zvarov, pre lakovne, maliara, pyrotechniky a mnohé ďalšie priemyselné odvetvia.

 

 

Turning Focus

Je rýchly a spoľahlivý mechanizmus

ostrenie LED svetlá. otáčaním hlavy

svetlá docielite v okamihu rozostrenie

alebo zaostrenie lúča svetla.

Wide Beam

Špeciálna technológia zhora ohraničuje svetelný kužeľ a minimalizuje tým oslnenia okolitých osôb.

Safety Ytrion Cell 5000

Najmodernejšie akumulátor, ktorý nemá pamäťový efekt. Je konštruovaný pre dobitie viac ako 5 000 cyklov.

Optisense technology

Meria úroveň svetla v okolí používateľa, svetlo automaticky upravuje jas a poskytuje užívateľovi len správne množstvo svetla.

Micro Prism Technology

Inovatívna technológia šošovky s optickou mikroštruktúrou pre rozloženie svetla bez oslnenia.

Emergency light

Núdzové svetlo

Ak je svietidlo zapojená v nabíjacej stanici, pri výpadku prúdu sa automaticky zapne. Svetlo vám tak pomôže orientovať sa a napríklad nájsť poistkovú skrinku.

Cooling Technology

Dvojvrstvový chladič pre maximálnu efektivitu odvodu tepla od LED čipu.

Wide beam

Špeciálna technológia zhora ohraničuje svetelný kužeľ a minimalizuje tým oslnenia okolitých osôb.

Temperature control system

Temperature Control Systém chráni čelovku proti prehriatiu

Powerbanka

Energy saving and Constant current program

Pri niektorých modeloch svietidiel Ledlenser je možné voliť medzi dvoma režimami svietenia: úsporným (Energy saving) a konštantným (Constant Current). Úsporný program sa svetelným výkonom pozvoľna prispôsobuje stavu batérie a svetelný výkon svietidlá pomaly klesá spoločne s energiu v batérii. Tzn. svetelný výkon padá najprv na 50%, následne po 25 minútach na 15% a následne úplne zhasne. Svietidlo tak svieti dlhšie so slabším výkonom. U konštantného programe svieti svetlo na plný výkon a na posledných 5 minút prepne na 60% výkon, potom zhasne úplne.
Prepínať medzi programy možno pomocou ovládača: osemkrát stlačiť a následne 5 sekúnd podržať.
Prepnutie do úsporného režimu Energetického režimu je signalizované vysokou svetelnosťou a postupnom stlmenie sa. Po 3 sekundách sa úplne vypne.
Prepnutie do Režimu konštantného prúdu je signalizované vysokou svetelnosťou a náhlom vypnutie po 3 sekundách.

Advanced Focus System

Spojením šošovky a reflektora vznikla unikátna technológia, ktorá nemá vo svete obdobu.

Vznikla tak reflektorová šošovka umožňujúca zaostrenie lúča svetla s plynulým prechodom z širokého homogénneho kruhu svetla do ostrého zväzku a naopak. Ostrenie sa vykonáva jednoduchým posunutím hlavy svietidla dopredu (zaostrenie) alebo dozadu (rozostrenie). Svietidlá LEDLENSER ako jediné na svete využívajú princíp lomu svetla. Bežné svetlá iba odrážajú svetlo od reflexných plôch vnútri hlavy svietidla.

Patent-No.Patent-No. China: ZL 200680000752.1Patent-No. China: ZL 200680000752.1.Patent-No. Europe: EP 1880 139 B1Patent-No. Europe: EP 1880 139 B1Patent-No. USA: 7,461,960Patent-No. USA: 7,461,960Patent-No. HongKong: 1108730 HongKong: 1108730

Mezinárodní patenty AFS:Medzinárodné patenty AFS:

 

 

X-LENS Technologie

Úlohou technologického lídra je vyvíjať stále nové technológie. Ak skombinujete najlepšiu technológiu s vynikajúcim dizajnom ak tomu pridáte niečo netradičné, stane sa, že niekedy vytvoríte malý kúsok mágie. X-LENS TECHNOLOGY násobí výhody systému ADVANCED FOCUS SYSTEM a vyzdvihuje vo výsledku technológie svietidiel do novej dimenzie.Opäť došlo k optimalizovaniu šošovky pomocou zložitých výpočtov, aby bolo možné docieliť synchronizáciu niekoľkých LED diód a ich svetelných lúčov. Presnosť a výkon sa potom stali logickým vyústením tohto vývoja. Svietidlá s touto technológiou poskytujú nezabudnuteľný zážitok a vôbec si neuvedomíte, že používate svetlá s viacerými LED diódami.Svietidlá s touto technológiou prekvapia úplne každého.Nielen verejnosť, ale aj odborníkov.Ostrenie svetla je u nich úplnou samozrejmosťou.

Svietidlá s touto optikou sú vyhľadávané hlavne profesionálnymi záchranármi alebo zložkami integrovaného záchranného systému a to hlavne kvôli svojmu výkonu a vysokej použiteľnosti práve v extrémnych alebo sťažených podmienkach.Užívatelia tak získavajú ďaleko lepší prehľad v nočnej krajine alebo na mieste nočných zásahov.

Turning Focus

Je rýchly a spoľahlivý mechanizmus ostrenie LED svetlá.

Otáčaním hlavy svetlá docielite v okamihu rozostrenie alebo zaostrenie lúča svetla.

Speed Focus

Rýchle ostrenie. SPEED FOCUS je ​​rýchly a spoľahlivý posuvný mechanizmus ostrenia a v mnohých ohľadoch lepší ako konvenčné otočné mechanizmy. Je neoddeliteľnou súčasťou systému AFS (Advanced Focus System).Aby bol tento mechanizmus funkčný je potrebné umiestniť LED diódu, šošovku a reflektor v jednej osi. Presné polohovanie tohto systému je vykonávané za pomocou laserovej technológie. Svietidlo potom môžete ovládať jednoducho jednou rukou, kedy posuniete hlavu svietidla palcom od seba alebo k sebe a docielite tak rozostrenie alebo zaostrenie svetla rýchlosťou blesku úplne pohodlne.

Smart Light Technology

Základ tvorí mikroprocesor, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre sériu M a následne aj ako nadstavba vybraných typov svietidiel ostatných sérií. Túto technológiu môžete teda nájsť u všetkých svietidiel radu M, alebo u svietidiel P5R.2, X7R, X14, X21R, H14.2, H14R.2. Výsledkom je potom spojenie rôznych svetelných programov a ich jednoduchá kontrola pomocou jediného spínača.Jadrom technológie je navyše optimalizácia spotreby energie. Design, kompaktná konštrukcia a technika sa tak spájajú v dokonalý harmonický celok v svietidlách LEDLENSER.

SLT zahŕňa až 3 svetelné programy a 8 rôznych svetelných funkcií. Počínajúc programom EASY a končiac programom PROFESSIONAL obsahujúcim všetky svetelné funkcie.Tu už nie je miesto pre kompromisy. Vďaka jednoduchému ovládaniu možno programy veľmi rýchlo nastaviť podľa aktuálnej potreby.

 

 

Smart Light Technology (8 programů)

Základ tvorí mikroprocesor, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre sériu M a následne aj ako nadstavba vybraných typov svietidiel ostatných sérií. Túto technológiu môžete teda nájsť u všetkých svietidiel radu M, alebo u svietidiel P5R.2, X7R, X14, X21R, H14.2, H14R.2  Výsledkom je potom spojenie rôznych svetelných programov a ich jednoduchá kontrola pomocou jediného spínača. Jadrom technológie je navyše optimalizácia spotreby energie. Design, kompaktná konštrukcia a technika sa tak spájajú v dokonalý harmonický celok v svietidlách LEDLENSER.

SLT zahŕňa až 3 svetelné programy a 8 rôznych svetelných funkcií.Počínajúc programom EASY a končiac programom PROFESSIONAL obsahujúcim všetky svetelné funkcie.Tu už nie je miesto pre kompromisy. Vďaka jednoduchému ovládaniu možno programy veľmi rýchlo nastaviť podľa aktuálnej potreby.

Smart Light Technology Pro

Smart Light Technology Pro je vylepšená technológia SLT. Nastavenie programov je ešte jednoduchšie. Jednoduchým pootočením prstenca na tele svietidla volíte jednotlivé programy.

Pozlátené kontakty

Zlato je veľmi špeciálny materiál. Kvôli zlatu sa viedli vojny, okrádali sa a vraždili ľudia. Dnes sa čoraz častejšie dozviete, že zlato je vynikajúci elektrický vodič a je extrémne odolné. Jeho odolnosť spočíva v schopnosti nepodliehať korózii a vo vysokom stupni chemickej odolnosti. Odhaduje sa, že približne 70% porúch svietidiel sa dajú pripísať korozívnemu poškodeniu spôsobenom kyselinou alebo plynom z batérií. Preto majú svetlá LEDLENSER pozlátené kontakty. Vďaka tomuto drahému opatreniu vydržia svetlá LEDLENSER celé desaťročia.

Materiály svietidiel sa tiež líšia vo svojej elektrickej vodivosti. Pri vysokom zaťažení sa niektoré vodiče zahrievajú a vďaka tomu odpor v takomto materiáli rastie, ubúda napätie a pretekajúca energia sa premieňa na teplo, čo je u elektrického ohrievača žiaduce, ale u svietidiel je to presne naopak. Energia dodávaná z batérií nesmie ohrievať kontakty, ale má byť dodávaná do LED diódy. Mnoho konkurenčných výrobcov používa lacné kontakty, čo sa prejaví výrazne na výkone svetla aj jeho dobe použitia. Vďaka pozláteným kontaktom vydrží elektronika svietidiel LEDLENSER neporušená desiatky rokov.

Blue Moon

Diódy používané vo svietidlách LEDLENSER sú, pokiaľ ide o jas, na prednej svetovej úrovni. Biele Led diódy s vysokým podielom modrého svetla sú extrémne jasné. Vďaka špeciálnej šošovke vnútri reflektora, ktorá funguje ako "mikro-hranol" a vďaka jej pravouhlej štruktúre dokáže táto šošovka oddeliť spektrum modrého svetla na okraj bieleho v kuželi. Výsledkom je tak efekt Blue Moon (modrý mesiac).Tento efekt nájdete iba u svietidiel LEDLENSER.

Floating Charge System

Floating charge system je nový systém nabíjania založený na novom princípe. Vďaka magnetickým kontaktom na spínači svetla a držiaku nabíjačky vyzerá baterka, akoby sa vznášala v držiaku nabíjačky. Je ľahko dostupná a inteligentný systém dobíjania stráži úroveň nabitia batérií po celú dobu, kedy máte baterku umiestnenú do nabíjačky. Zároveň je tu integrovaná ochrana proti prebitiu batérií. Batérie nemusíte vyberať a nabíjať oddelene od svietidla. Navyše je nabíjačka vybavená konektorom USB, a preto môžete baterku dobíjať bez problémov aj v aute, z notebooku či stolného počítača.

Dynamic switch

Dynamické prepínače. Jednou z požiadaviek profesionálov je, že chcú nastavovať jas alebo programy na svietidle pohodlne a veľmi rýchlo. Toto umožňuje nový systém dynamického prepínača, ktorý umožňuje nastaviť jas svietidla rovnako rýchlo ako jeho funkcie, a to v priebehu milisekúnd.Uvedieme príklad na svietidle P7.2. Predpokladajme, že ste policajt, ​​a kontrolujete opitému vodičovi doklady v úspornom režime. V okamihu, keď si uvedomíte, že vodič zamýšľa ujsť alebo vás napadnúť, jemne stlačíte spínač a oslníte útočníka 320 lúmenmi. S najväčšou pravdepodobnosťou nebudete musieť použiť zbraň alebo obušok a získate dostatok času vodiča zneškodniť.

Dobíjanie cez USB

Svietidlo môžete dobíjať kdekoľvek,
v aute, z notebooku alebo dokovacej
stanice.

Safety Ytrion Cell

Najmodernejšie akumulátor, ktorý nemá
pamäťový efekt. Je konštruovaný pre
dobitie viac ako 3 000 cyklov.

Dobíjacie svietidlo

Táto ikona značí dobíjacie svietidlo.

RGBW LED

Môžete si zvoliť medzi červeným,
zeleným, modrým a bielym svetlom.
Iba modely T2 QC, P7QC.

Modulárny systém

Modulárny systém umožňuje pri poruche svietidla vymeniť chybný diel úplne jednoducho.Tento systém uľahčuje aj vyčistenie svetla pri extrémnom používaní. V prípade, že dôjde napr. k vytečeniu batérií, stačí vymeniť iba batériový box a baterku môžete používať neobmedzene ďalej.

1.Dynamic switch 2.Batériový box 3.Telo svietidla 4.Speed ​​Focus 5.Reflektorové šošovka 6.Hlava svietidla 7.LED chip s chladením 8.Pozlátené kontakty 9.Vodeodolný uzáver svietidla.

Fast Lock

Fast lock je účelný mechanizmus slúžiaci k uzamknutiu hlavy svietidla. Palcom jednej ruky uzamknete ostriaci mechanizmus Speed ​​focus v polohe, ktorú práve potrebujete. Týmto zámkom sú opatrené všetky svetlá série M a niektoré vybrané svietidlá radu X.

Odolnosť IPX4-8

LedLenser vás nesklame za snehu i dažďa.
ODOLNOSŤ PROTI NÁRAZU
Svietidlá sú odolné proti pádu z výšky.
Spĺňajú všetky svetlá.

Divize Distribution | Naše značky Leatherman, Wiley X, Setolite, GoalZero, Lifesaver
Copyright © 2024 MORIS design s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů